Ehun artistatik gora, Bilbao BBK Live jaialdiaren 12 agertokietan

Ehun artistatik gora Bilbao BBK Live jaialdiaren 12 agertokietan –

Bilbao BBK Live jaialdiaren 14. edizioan, aurten, hamabi agertoki izango  dira, eta ehundik gora artista; uztailaren 11- 13 bitarte, Kobetamendin.
The Strokes, Rosalía, Weezer, Liam Gallagher, Thom Yorke eta The Good, The Bad & The Queen izango dira zuzenean joko duten nazioarteko izenik entzutetsuenetako batzuk, eta beraiekin batera, Anari, Olatz Salvador eta Nøgen, besteak beste.
Ehun artistatik gora Bilbao BBK Live jaialdiaren 12 agertokietan
Weezer.

Hamabi agertokietatik 7 Kobetamendi barruan egongo dira, eta aurten lehenengoz, euskarazko izenak jarri dizkiete. Nagusia agertokian, “Estatu osoan eskainiko duen kontzertu bakarra Bilbon egingo duen The Strokes, mende honetan rocka indarberritu izanaren erantzuleak; Liam Gallagher, historian eragin nabarmena izan duen abeslaria (Oasis taldearekin); Rosalía, nazioarteko jaialdi nagusietan arrakastak metatzen ari den artista katalana; Weezer talde kultuzkoa; Suede, britpop estiloaren aitzindariak, eta Hot Hip dibertigarriak”, antolakuntzaren hitzetan.

Bestean agertokian, Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes, Radiohead taldeko buruaren egitasmo berria; The Good, The Bad & The Queen, Damon Albarn-en superbanda; Suede, disko berria aurkezten; Idles, azken urteotan gehien eskatu izan den taldeetako bat; The Blaze, une honetako proiektu elektroniko kitzikagarrienetako bat, eta Vince Staples, urban estiloko erritmoekin”.

Txiki agertokian, artista eklektikoen emanaldiak izango dira: “The Voidz, Julian Casablancas-ek The Strokes taldearekiko paralelo duen proiektua; Slaves, urratzaileak eta aurreikusi ezinak; eta Mueveloreina eta Pony Bravo nekaezinak”.

Gora karpan dantza doinuak dira nagusi, eta Firestone agertokian hasiberriak diren taldeak. Elektronika da Basoa agertokiaren proposamena, eta erritmo mantsoak Lasai agertokiarena.

.

Experience

Aipatutako zazpi hauei soilik kanpinean direnentzako atondu den Akelarre eta hiri erdiguneko Bereziak zuzenekoetakoak gehitu behar zaizkie (4 agertoki: Isozaki dorreak Carrefour, Albiako lorategiak Cinzano, Areatza Heineken eta BBK aretoaren pareko agertokia, Kale Nagusian).

Gainontzean, jaialdiko musika-programazioaz gain, aurtengo berrikuntza Bilbao BBK Live Experience! izango da: Museoek eta dendek jaialdiarekin bat egin dute eta, jaialdiko eskumuturrekoa izateak deskontuak lortzeko aukera emango du aurten, bai dendetan, bai Guggenheim museoa, Arte Ederren Museoa eta Athletic Club Museoa bisitatzeko.

Ehun artistatik gora Bilbao BBK Live jaialdiaren 12 agertokietan

.

ORDUTEGIA

.

Osteguna 11

Nagusia

18:25 DERBY MOTORETA’S BURRITO KACHIMBA
20:40 VETUSTA MORLA
23:15 LIAM GALLAGHER
02:05 MODESELEKTOR live

.

Bestean

17:45 ERABATERA
19:30 JOHN GRANT
22:05 NILS FRAHM
00:40 THOM YORKE TOMORROW’S MODERN BOXES

.

Gora!

17:30 BELATZ
19:40 BIIG PIIG
22:00 SLEAFORD MODS
00:35 NICOLA CRUZ live
03:15 YAEJI
04:30 MR. K

.

Txikia

17:25 SUA
18:45 THE PSYCHOTIC MONKS
20:55 KHRUANGBIN
23:10 SLAVES
02:00 THE VOIDZ

.

Firestone

18:00 DELAPORTE
20:00 IDER
22:00 BAIUCA
00:15 MS NINA

.

Basoa

17:00 KETIOV
19:00 COURTESY
21:45 OCTO OCTA
00:30 MIDLAND
03:15 HONEY DIJON

.

Lasai

19:00 MIRAVALLES
21:00 ORPHEU THE WIZARD
23:00 CASPER TIELROOIJ
01:00 ELENA COLOMBI
03:00 FORT ROMEAU

.

.

Ostirala 12

Nagusia

18:35 MOURN
20:40 BROCKHAMPTON
23:00 ROSALÍA
01:35 THE STROKES

.

Bestean

17:40 OSO LEONE
19:30 SECOND
21:50 IDLES
00:10 SUEDE
03:00 THE BLAZE

.

Gora!

17:30 OLATZ SALVADOR
19:40 UNIFORMS
21:45 JONATHAN BREE
00:25 PRINCESS NOKIA
03:00 OMAR SOULEYMAN
04:00 ZAZA
05:30 DJAKE

.

Txikia

18:50 CECILIO G
20:50 ANARI
23:05 THE INTERGALACTIC REPUBLIC OF KONGO
01:55 MUEVELOREINA

.

Firestone

18:00 ANTIFAN
20:00 LESTER Y ELIZA
22:05 GEORGIA

.

Basoa

17:00 ALVARO CABANA
19:00 MOXIE
22:00 DJ SEINFELD
01:00 BICEP dj set
04:00 LAURENT GARNIER

.

Lasai

19:00 MUEVELOCUMBIA
21:00 OLIVIA
23:00 DJOHNSTON
01:00 JULIAN FALK
03:00 MISLAV

.

.

Larunbata 13

Nagusia

18:25 CUPIDO
20:15 NATHY PELUSO
22:55 WEEZER
01:40 HOT CHIP

.

Bestean

17:40 NØGEN
19:15 NADIA ROSE
21:25 THE GOOD, THE BAD & THE QUEEN
00:20 VINCE STAPLES

.

Gora!

17:30 SERRULLA
19:20 CALA VENTO
21:45 KERO KERO BONITO
00:30 HVOB live
03:00 CUT COPY
04:15 CHARLOTTE ADIGÉRY
05:00 2MANYDJS dj set

.

Txikia

18:50 ALIEN TANGO
20:30 VIAGRA BOYS
23:20 SHAME
01:30 PONY BRAVO

.

Firestone

18:00 LAS LIGAS MENORES
19:35 PERRO
22:00 BOY AZOOGA

.

Basoa

17:00 ALICIA CARRERA
19:00 TAMA SUMO
22:00 DJ DUSTIN
01:00 TODD TERJE dj set
04:00 JOHN TALABOT

.

Lasai

19:00 FENNA FICTION
21:00 SACHA MAMBO
23:00 NINJA
01:00 PHUONG-DAN
03:00 NUEL
Ehun artistatik gora Bilbao BBK Live jaialdiaren 12 agertokietan

Utzi erantzuna

Zure e-posta helbidea ez da argitaratuko. Beharrezko eremuak * markatuta daude